آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    تصاویر هتل آنا کیش
::    آدرس هتل آپارتمان رضوان مشهد
::    نرخ هتل آپارتمان سینا همدان
::    تصاویر مهمان پذیر جهانگردی مریوان مریوان
::    آدرس هتل اسپیناس تهران
::    رزرو هتل فجر بروجن
::    رزرو هتل فجر بروجن
::    رزرو هتل فجر بروجن
::    تصاویر هتل لاله سرعین
::    تصاویر هتل پولادکف شیراز
::    رزرو هتل آپارتمان رسالت مشهد
::    رزرو هتل آپارتمان رسالت مشهد
::    قیمت هتل آپارتمان قصر سفید مشهد
::    آدرس هتل جواد مشهد
::    تلفن هتل جواد مشهد
::    نرخ هتل آپارتمان هدایت مشهد
::    تصاویر هتل البرز لاهیجان
::    قیمت هتل آپارتمان یاسین نور مشهد
::    تصاویر هتل آپارتمان یاسین نور مشهد
::    تلفن مهمان سرا جهانگردی خوی خوی

کلیسای سنت پیتر در رم


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

بزرگترین کلیسای دنیا که مرکز مسیحیت محسوب میشود و مقبره پیتر مقدس را در خود جای داده. این کلیسای رنسانسی زیبا، بزرگترین محیط داخلی را در میان کلیساهای مسیحیت جهان به خود اختصاص داده و با زیربنای ۲۳ هزار مربعی خود گنجایش ۶۰ هزار نفر را دارد. گنبد این بنا از شاهکارهای میکل آنژ است.
این بنادر مجاورت واتیکان در شهر رم واقع شده است که نزدیک به ۲۰۰ هزار متر مربع وسعت دارد و حجاری‌ها و مجسمه‌های بالای سقف آن اثر میکل آنژ هنرمند مشهور ایتالیایی است.(بزرگترین کلیسای جهان) شخص سن پیترو یکی از حواریون مسیح بوده‌است و مقبره او در وسط محوطه داخلی این کلیسا قرار دارد و سایر پاپ‌ها از جمله پاپ ژان پل دوم هم که چند سال پیش فوت کرد نیز در زیرزمین این کلیسای بزرگ و مجلل دفن شده‌اند.

نکته جالب اینکه نقشه هوایی ساختمان‌های کلیسای سن پیترو به شکل یک کلید طراحی شده که نماد کلید بهشت محسوب می‌شود و مجسمه‌های حواریون مسیح نیز به شکل نیم دایره‌ای در اطراف در ورودی این کلیسا نصب شده‌است.

بنای کلیسای سن پیترو در رم به مدت یک سدهٔ تمام در دست ساخت بود. ابتدا در دورهٔ رنسانس با طرح برامانته (۱۵۰۶)، سپس با طرح تازه میکل آنژ (۱۵۴۶) به صورت پلان متمرکز و ایستا ساخته شد. پاپ توسعهٔ کلیسا را به کارلو مادرنو (۱۶۰۷) واگذار نمود. او سه بلوک را به صحن کلیسا افزود و نقشه را از تقارن محوری تبدیل نمود. سپس با ساخت یک نمای کشیده با سنتوری بر فراز ورودی که مورد انتقاد فراوان هم قرار گرفت چشم از جهان فرو بست. سرانجام تکمیل کار بر عهدهٔ جووانی برنینی (۱۶۲۳) گذارده شد و یکی از شاهکارهای معماری شهری باروک پدید آمد. وی با برپایی یک سایه بان بزرگ «خیمه مقدس» در زیر گنبد که دارای چهار ستون مارپیچ مرمرین بود تندیس چهار فرشته را بر بر فراز آنها نهاد.


شهر : رم
کشور : ایتالیا