آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    تلفن هتل خانه عامری ها کاشان
::    رزرو هتل نخل فریدون کنار
::    تصاویر هتل فجرلاهیجان لاهیجان
::    قیمت هتل جهانگردی رفسنجان رفسنجان
::    قیمت هتل آپارتمان اخوان مشهد
::    رزرو هتل آپارتمان اخوان مشهد
::    قیمت هتل سنتی ادیب الممالک یزد
::    تلفن هتل بوتانیک گرگان
::    آدرس هتل پرشین بندرانزلی
::    آدرس هتل نسیم نوشهر
::    نرخ هتل افتاب شرق کیش
::    رزرو هتل لاله مشهد
::    قیمت هتل آپارتمان خاتون اصفهان
::    تصاویر هتل پامچال رشت
::    رزرو هتل ترنج رودسر
::    تلفن هتل کیمیا4 قشم
::    قیمت هتل کیمیا4 قشم
::    قیمت هتل آپارتمان تعطیلات کیش
::    آدرس هتل پارسیان کلاردشت کلاردشت
::    نرخ هتل آپارتمان نیکان مشهد

پترگوف (کاخ فواره ها) در سنت پترزبورگ


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

در حومه شهر سنت پترزبورگ و در کنار خلیج فنلاند مکانی وجود دارد که بی تردید یکی از زیباترین مجموعه های دنیا یعنی پترگوف را در خود جای داده است. پتر کبیر در سال 1711 شروع به احداث قصر به سبک کاخ ورسای فرانسه نمود. پتر کبیر فواره ها را بسیار دوست داشت و به جهت اینکه موقعیت مکانی پترگوف در نزدیکی خلیج فنلاند واقع شده است، امکان ساختن فواره در این محل زیاد بود.

ساخت پترگوف که یکی از قصرهای تابستانی تزارهای روس بود، در زمان های الیزابت اول، کاترین کبیر، پاول اول و الکساندر اول ادامه داشت و درسال 1819 تکمیل گردید. پترگوف از دو پارک بالا و پایین تشکیل شده است و مساحت کلی آن 117 هکتار است. در این مکان 150 فواره و 5 آب نمای بزرگ به صورت آبشار وجود دارد. این فواره ها در زمان پتر کبیر با جریان آب طبیعی و با استفاده از اختلاف سطح کار می کردند و تا به امروز نیز همانگونه به کار خود ادامه می دهند. در این مجموعه کلیسا، آشپزخانه، حمام خانواده تزار و ده ها بنای دیگر موجود است. رو به روی قصر بزرگ مجموعه فواره های سامسون قرار گرفته است که به مناسبت پیروزی ارتش روسیه بر کشور سوئد احداث شده است. بسیاری از وقایع تاریخی در این قصر روی داده است، به عنوان مثال می توان به بازداشت خانگی کاترین کبیر قبل از رسیدن به قدرت و توطئه کاترین کبیر برای سرنگونی پتر سوم اشاره نمود. این مجموعه به دلیل برخورداری از فواره های بی نظیر، در دنیا به پایتخت فواره ها شهرت دارد. 

مجموعه پترگوف، این نگین سنت پترزبورگ از طریق زمینی و دریایی با سنت پترزبورگ ارتباط دارد که سفر دریایی لحظات بی نظیری را برای گردشگران به ارمغان می آورد.


شهر : سنت پترزبورگ
کشور : روسیه