آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    تصاویر هتل آپارتمان آلتون مشهد
::    نرخ هتل بزرگ تهران تهران
::    آدرس هتل مهمانسرای جهانگردی آبگرم اراک
::    تلفن هتل مهمانسرای جهانگردی آبگرم اراک
::    آدرس هتل آریان کیش
::    تصاویر هتل ستاره طلائی بانه
::    قیمت هتل صبا اصفهان
::    نرخ هتل اخوان کرمان
::    قیمت هتل زریوار مریوان مریوان
::    قیمت هتل فجر مشهد
::    رزرو هتل فجر مشهد
::    تلفن هتل آپارتمان نجف اشرف مشهد
::    نرخ هتل آریو برزن شیراز
::    تلفن هتل آپارتمان میلاد ساری
::    آدرس هتل لاله سرعین
::    آدرس هتل کیان مشهد
::    تصاویر هتل پارمیدا مشهد
::    رزرو هتل کاسپین رامسر
::    تلفن هتل بادله ساری
::    رزرو هتل نگارستان کاشان

پارک جنگلی النگ دره در گرگان


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

النگ دره نقطه ای جنگلی در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران است .

النگ دره یکی از پارک های زیبای گرگان است . داخل این پارک جاده ای آسفالته وجود دارد و هر کجای ان که بخواهید می توانید بنشینید و از طبیعت بی نظیر آن بهره ببرید . بهار آن زیبا عطرآگین همراه با صدای پرندگان است نسیم خنک داخل جنگل در تابستان جان نواز است ...

النگ دره ، زیبا ترین پارک شمال کشور پارک جنگلی النگ دره در دامنه جنگل های انبوه شمالی با پوشش گیاهی ویژه و وجود رودخانه و چشمه های بسیار دیدنی ، چشم انداز طبیعی ویژه ای به آن بخشیده است . این پارک می تواند یکی از مناطق جذاب گردشگری در استان گلستان باشد . پارک جنگلی النگ دره به مساحت ۱۸۵ هکتار و در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است . این منطقه در فصل های بهار و تابستان بویژه در روزهای گرم و آفتابی سرشار از افراد و خانواده های شهری و روستایی است که از هوای گرم و شرجی شهر گرگان ، روستاها و شهر های اطراف به این منطقه پناه می برند تا ساعاتی را در فضایی مطبوع سپری کنند .

چشمه افرایی النگ دره

پارک جنگلی النگ دره ، با داشتن آب و هوای کوهستانی ، دارای تابستان معتدل و زمستان سرد و برفی است . آب و هوای این منطقه حداقل ۱۰ درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است . پارک جنگلی النگ دره ، در دامنه جنگل های انبوه شمالی قرار دارد که از پوشش درختان جنگلی برخوردار است . مهم ترین انواع درختان این پارک جنگلی را انجیلی و ممرز ، توسکا ، لرگ ، افرا ، بلوط ، بید ، شیردار و خردمندی تشکیل می دهد .

آب مورد نیاز پارک از چشمه افرایی و زیبایی که در اطراف پارک واقع شده تأمین می شود . رودخانه « قلاشی » از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد داشته و تقریباً از وسط آن می گذرد . در نزدیکی این رودخانه ، ۳ چشمه آب با کیفیت بسیار بالا قرار دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی ایجاد کرده است .

پارک جنگلی النگ دره به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه گردشگری کشور ، آغاز شده و تکنون ۲ شرکت خصوصی با بازدید از پارک و امکانات زیر ساختی آن آمادگی خود را برای عقد قرارداد با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرده اند .

به گفته کارشناسان میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان ، ۱۴۷ هکتار از پارک جنگلی النگ دره در قرارداد های ۱۰ تا ۳۰ ساله برای اجرای طرح های گردشگری به بخش خصوصی واگذار می شود .


شهر : گرگان
کشور : ایران