آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    تصاویر هتل ابوالفضل آستارا
::    رزرو هتل آریا مشهد
::    تصاویر هتل هما شیراز
::    قیمت هتل اطلس مشهد
::    نرخ هتل سیمرغ تهران
::    نرخ هتل فهادان یزد
::    نرخ هتل آپارتمان دریا سرعین
::    رزرو هتل قصر زنجان
::    تلفن هتل قصر زنجان
::    رزرو هتل بین المللی پارس شیراز
::    تلفن هتل پارسیان آزادی بم
::    تلفن هتل نارنجستان نوشهر
::    نرخ هتل ساحلی بهارستان رشت
::    تلفن هتل پارسه شیراز
::    قیمت هتل سنگسر سمنان
::    تصاویر هتل دلوار بوشهر
::    رزرو هتل چالدره تنکابن
::    تلفن هتل اسپادانا اصفهان
::    رزرو هتل آپارتمان گلاره مشهد
::    قیمت هتل سپهر زنجان

غار نمکدان در قشم


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

غار نمکدان قشم يکى از شاهکارهاى عالم خلقت است که نام آن به عنوان بخشى از ژئوپارک جزيره قشم که تنها ژئوپارک ايران و خاورميانه محسوب مى‌شود، در ليست سازمان يونسکو و ژئوپارک‌هاى جهانى به ثبت رسيده است.

به گزارش ايسنا، بزرگترين غار نمکى جهان با ارتفاع 237 متر و طول بيش از شش کيلومتر با داشتن قنديل ها و بلورهاى نمک در داخل و جريان آب نمک در بيرون آن در90 کيلومترى شهر قشم منظره‌اى زيبا و دلپذير از شگفتى‌هاى عالم خلقت را به نمايش گذاشته است.

اين غار داراي چندين تالار بزرگ وکوچک است که اولين تالار آن در فاصله 670 متري ورودي غار قرار دارد.

از داخل غار نمکدان، آب زيرزميني مي‌جوشد که با خارج شدن از غار به صورت چشمه نمک در دامنه کوه ظاهر مي‌شود و در گودالي جمع مي‌شود و مانند برف زمستاني خودنمايي مي‌کند.

غار نمکى قشم به عنوان يکى از شاهکارهاى عالم خلقت در منطقه گرم و نيلى حاشيه خليج آبى هميشه فارس در جنوبى‌ترين نقطه ايران اسلامى، در 90 کيلومترى جنوب باخترى قشم واقع شده است.

مديرکل ميراث فرهنگى، صنايع دستى و گردشگرى سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهميت سايتهاى ويژه گردشگرى جزيره قشم به ايسنا گفت: غار نمکدان را به دليل داشتن بهترين نوع نمک، محل مناسبى براى بيماران مبتلا به آسم و ناراحتى‌هاى تنفسى مى‌دانند.

تورج امانى خاطر نشان کرد: در ترکيب نمکهاى موجود در غار نمکدان قشم عناصرى همانند منيزيم بکار رفته که علاوه بر درمان بيمارى‌هاى تنفسى به عنوان نمک طبى نيز مورد استفاده ورزشکاران قرار مى‌گيرد.

وى در تجليل از زيبايى‌هاى غار نمکدان قشم همچنين گفت: يکى از ويژگى‌هاى اين غار، عدم تشابه نقاط مختلف آن با يکديگر است، به طورى که هر قسمت اين غار از زيبايى منحصر به فردى برخوردار بوده که با نقاط ديگر آن کاملا متفاوت است.

مسئول واحد سمعى و بصرى سازمان منطقه آزاد قشم که بارها با ورود به غار نمکدان، جلوه‌هاى زيبايى از اين اثر بى‌نظير خلقت را به تصوير کشيده است، مى‌گويد: افراد عادى در سفر به غار نمکدان به دليل نداشتن وسايل فنى تنها امکان پيمايش 100 متر از بزرگترن غار نمکى جهان را پيدا مى‌کنند.

احمد بازماندگان به ايسنا، گفت: همين ميزان ورود به غار نمکدان قشم نيز از چنان ارزشى برخوردار است که بازديدکنندگان را بار ديگر براى تماشاى آثار طبيعى به اين جزيره زيبا مى‌کشاند.

جلوه‌هاى زيباى طبيعى عالم خلقت با شکل‌ها و رنگهاى مختلف در جاى جاى غار نمکدان قشم خودنمايى مى‌کند و قنديل‌هاى اين اثر طبيعى که از بالا به پايين و از پايين به سمت بالا کشيده شده، در کنار درياچه کوچکى که در ورودى غار قرار گرفته است، تحسين هر گردشگرى را بر مى‌انگيزد.

انعکاس پديده‌هاى شگفت انگيز غار نمکدان قشم نيز از طريق آب شور داخل غار جلوه‌اى زيبا و منحصر به فرد از شگفتى‌هاى خلقت را در سفر به بزرگترين غار نمکى جهان به تماشا گذاشته است.


شهر : قشم
کشور : ایران