آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    قیمت هتل ونوس اصفهان
::    آدرس مهمان سرا جهانگردی ارومیه
::    تصاویر مهمان سرا جهانگردی ارومیه
::    رزرو هتل ایران کیش
::    قیمت مهمان سرا جهانگردی خوی خوی
::    قیمت هتل آپادانا قشم
::    قیمت هتل پردیس سرعین
::    تصاویر هتل پولادکف شیراز
::    رزرو هتل الماس بندرانزلی
::    تصاویر هتل آپارتمان پلاس قشم
::    نرخ هتل آپارتمان تخت جمشید کلاردشت
::    آدرس هتل آپارتمان ستاره شرق مشهد
::    رزرو هتل آسمان قشم
::    قیمت هتل بزرگ سفید کنار بندرانزلی
::    آدرس هتل آپارتمان کاویان مشهد
::    تصاویر هتل آپارتمان رضا مشهد
::    تلفن هتل مارینا1 قشم
::    قیمت هتل سپیدار بندرانزلی
::    آدرس هتل سبلان اردبیل
::    تصاویر هتل شهرداری خرم آباد

روستای کندوان در تبریز


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است که به‌دلیل شکل خانه‌های آن که به‌مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند است.

عسل از مهم‌ترین سوغات این روستا است.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت بی‌نظیر آن شده است. معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می‌آید. چرا که دیگر در ترکیه و آمریکا کسی در کاپادوکیه و داکوتا زندگی نمی‌کند. کندوان روستایی است بنا شده در صخره و تنها سازه این دهکده را سنگ‌ها تشکیل می‌دهند. خانه‌ها هرمی شکل هستند و برای دام‌ها نیز حفره‌هایی در سنگ‌ها بنا شده است.

کندوان منطقه‌ای ییلاقی از رشته کوه‌های سهند است که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به آن جا می‌کشاند. چشمه آب معدنی کندوان نیز یکی از جاذبه‌های این روستای ۶ هزار ساله محسوب می‌شود. آب این چشمه با کمترین درصد سنگینی برای درمان بیماری‌های کلیوی بسیار مفید است.

پرفسور «دیوید رول» باستان‌شناس مشهور انگلیسی در سفر به ایران و کشف نخستین مسیر پستی دنیا، قدمت کندوان در این مسیر را یکی از استنادات خود برای نظریه فرود آدم _ یکجانشینی بشر غار نشین و زندگی اجتماعی انسان‌ها_ قرار داده است.


روستای زیبای کندوان نزدیک تبریز جالب توجه است. این مکان محل احداث تنها هتل صخره ای دنیاست که در دل کوهها حک شده است. این هتل گواه دیگری است بر مهارت های مهندسی ایرانیان که به روزهای مادها، کوروش کبیر، داریوش بزرگ و خشایارشا بازمی گردد. آذربایجان یکی از قدیمی ترین خطه های ایران است که مورخان رومی و یونانی آن را به نام آتروپاتان ماد می شناختند اما عده کمی از ایرانیان و غربیان آگاه هستند که این منطقه به پراسپا باستان که در آن سردار اسطوره ای رومی مارک آنتونی به سال 36 پیش از میلاد دچار شکست شد نزدیک است. 

در حقیقت اردوکشی آنتونی فاجعه بار از آب در آمد چرا که وی سربازان و تجهیزات بسیاری را در برابر اشکانیان از دست داد. تنها در یک وهله پیاده نظام ماد، ده هزار لژیونر رومی را از بین برد. مارک آنتونی و باقیمانده سپاهش ابتدا به سوریه و از آنجا به مصر گریختند تا کلئوپاترا به آنها جان پناه داد


شهر : تبریز
کشور : ایران