آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    نرخ هتل سان رایز کیش
::    آدرس هتل آپارتمان ستاره شرق مشهد
::    رزرو هتل آپارتمان آلما مشهد
::    تصاویر هتل اولیاء مشهد
::    آدرس هتل اولیاء مشهد
::    تصاویر هتل آپارتمان رضوان مشهد
::    رزرو هتل سپید سرعین
::    قیمت هتل پارتیا گرگان
::    قیمت هتل پامچال رشت
::    نرخ هتل آپارتمان ابریشم مشهد
::    تصاویر هتل پدیدار خزر رودسر
::    نرخ هتل ایرانشهر تهران
::    نرخ هتل ماندگار لنگرود
::    آدرس هتل ماندگار لنگرود
::    رزرو هتل ماندگار لنگرود
::    آدرس هتل آزادی مشهد
::    نرخ هتل آرسان مشهد
::    رزرو هتل آپارتمان مهاجر مشهد
::    نرخ هتل آپارتمان آذر مشهد
::    رزرو هتل صخره ای لاله کندوان تبریز

خانه اپرا در سیدنی


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

خانه اپرای سیدنی یک مرکز هنری چند منظوره است که در سیدنی استرالیا واقع گردیده است.  طراحی این سازه زیبا و اعجاب انگیز توسط معمار و طراح معروف دانمارکی، یورن اوتسون انجام گرفته است. کار ساخت این سازه عظیم از زمانی که طرح اوتسون در سال ۱۹۵۷ برنده شد مدت زیادی به طول انجامید و نهایتا در سال ۱۹۷۳ این سالن زیبا و جذاب توسط ملکه الیزابت دوم افتتاح گردید و به بهره برداری رسید.

اوتسون برای این طراحی خارق العاده در سال ۲۰۰۳ برنده معتبرترین جایزه معماری یعنی جایزه پریتزکر گردید. در جایزه پریتزکر اوتسون این عبارت نقش بسته بود:

شکی نیست که خانه اپرای سیدنی شاهکار وی می باشد. این سازه یکی از مهمترین ساختمان های نمادین قرن بیستم است، تصویری از نهایت زیبایی که در سراسر جهان شناخته شده است – این سازه تنها نماد شهر سیدنی نیست بلکه نماد کشور استرالیا یا حتی قاره اقیانوسیه محسوب می گردد.

خانه اپرای سیدنی در ۲۸ ژوئن سال ۲۰۰۷ در میراث جهانی یونسکو ثبت گردید. این سازه شاخص ترین ساختمان قرن بیستم است و از معروفترین مراکز هنری جهان به حساب می آید. خانه اپرای سیدنی در بندر سیدنی و در نزدیکی پل بندرگاه سیدنی واقع شده است که از دیگر نماد های اصلی شهر سیدنی است.

با وجود اینکه نام خانه اپرای سیدنی برای این سازه انتخاب گردیده است اما این ساختمان عظیم یک سالن همایش و اجرای چند منظوره است. این مجموعه از پر اجراترین مراکز هنری دنیا است که سالانه میزبان بیش از ۱۵۰۰ اجرا است که بیش از ۱.۲ میلیون نفر تماشاگر را به خود جذب می کنند. این سازه همچنین از پربازدیدترین جاذبه های کشور استرالیا است که سالانه بیش از هفت میلیون نفر از آن بازدید می کنند که از این بین تنها ۳۰۰ هزار نفر توسط تورهای گردشگری به این مکان راهنمایی می شوند.

خانه اپرای سیدنی یک طراحی اکسپرسیونیسم(بیان گرایی) مدرن است که سقف آن را پوسته هایی حلزونی متشکل از بزرگترین سازه های بتونی پیش ساخته تشکیل داده اند که هرکدام بخشی از یک دایره با شعاع ۷۵.۲ متر می باشند. این پوسته های حلزونی سنگین ترین سقف جهان را با وزنی معادل ۱۵ تن تشکیل داده اند. این سقف عظیم به وسیله ۳۵۰ کیلومترکابل فولادی تحت فشار بهم وصل گردیده است.  این سازه در فضایی برابر با ۱.۸ هکتار قرار گرفته است و ۱۸۳ متر طول و در عریض ترین قسمت ۱۲۰ متر عرض دارد. ۵۸۸ ستون بتونی که ۲۵ متر زیر سطح دریا پایین رفته اند این سازه را در جای خود محکم نگاه داشته اند.


شهر : سیدنی
کشور : استرالیا