آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    آدرس هتل جمشید کرمانشاه
::    رزرو هتل جهانگردی خزرشهر بابلسر
::    قیمت هتل آپارتمان مثلث 110 مشهد
::    آدرس هتل استقلال تهران
::    نرخ هتل آوا اصفهان
::    رزرو هتل آپارتمان ماهور مشهد
::    نرخ هتل آپارتمان ستاره شرق مشهد
::    رزرو هتل آپارتمان نیکان مشهد
::    نرخ هتل آزادی ماهشهر بندر ماهشهر
::    آدرس هتل جهانگردی رفسنجان رفسنجان
::    رزرو هتل آپارتمان دامون شهر کرد
::    رزرو هتل صخره ای لاله کندوان تبریز
::    آدرس هتل آسمان قشم
::    قیمت هتل آسمان قشم
::    تلفن هتل آسمان قشم
::    تصاویر هتل اطلس شیراز
::    آدرس هتل آپارتمان پرهام مشهد
::    تصاویر هتل دیپلمات بندر لنگه
::    تلفن هتل دیپلمات بندر لنگه
::    تصاویر هتل آپارتمان پرکوک مشهد

برج بزرگ در سیدنی


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

برج سیدنی یکی از بلندترین برجها و دومین برج مرتفع استراليا می‌باشد. این برج همچنین دومین برج مرتفع در نیمکره جنوبی بحساب می‌آید. اولین و بلندترین برج نیمکره جنوبی برج آسمان واقع در نيوزلند می‌باشد.

برج سیدنی یکی از اعضای فدراسیون برجهای جهانی می‌باشد.ارتفاع برج سیدنی ۳۰۵ متر می‌باشد و در ناحیه تجاری سیدنی واقع در خیابان ماركت شماره ۱۰۰ بین خیابانهای پيت  و كست لراگ قرار گرفته‌است. از طریق مرکز خرید خیابان پيت می‌توان به ورودی این برج نیز دسترسی داشت.

بازدید از این برج جهت عموم آزاد است و یکی از پر جاذبه‌ترین مکانهای گرشگران و جهانگران جهان به حساب می‌آید. شالوده این برج در سال ۱۹۷۰ بنا و در سال ۱۹۷۵ عملیات ساختمانی برج آغاز گردید. بهره برداری و بازدید عمومی از چهارمین برج جهان در سپتامبر ۱۹۸۱ آغاز شد. این برج ۳۶ میلیون دلار استراليا هزینه در بر داشته‌است.سه قسمت مختلف در این برج وجود دارد که قابل استفاده برای عموم است.

یکی از قسمتها در ارتفاع ۲۵۰ متری سطح زمین قرار گرفته‌است که مهمانان با زاویه دید ۳۶۰ درجه می‌توانند سطح شهر سيدني را بنگرند.در این طبقه فروشگاه عرضه سوغات و دستگاه اندازه گیری باد (باد سنج) را می‌توان مشاهده نمود. در ارتفاع ۲۶۸ متری برج می‌توان به یک فضای باز دسترسی داشت که از آن طریق پایین برج قابل مشاهده‌است. بازدید از این طبقه نیازمند به دریافت وقت قبلی می‌باشد.یک رستوران گردان بهمراه بوفه در بالای برج قرار دارد. این رستوران دارای گنجایش ۲۲۰ نفر و سالانه پذیرای ۸۵ هزار مهمان می‌باشد. از این تعداد بازدید کننده ۵۰ هزار نفر مهمان بین‌المللی بویژه از کشورهای آسیایی می‌باشند.ظرفیت این برج ۹۶۰ نفر می‌باشد.

بازدید کنندگان برج حدود ۴۰ ثانیه از طریق سه آسانسور می‌توانند به بالای برج برسند.این برج سالانه شاهد چندین مراسم آتش بازی رنگارنگ بویژه در جشنهای ملی و سال نو استرالیا بوده‌است.همه ساله مسابقهٔ دو در این برج به نمایش در می‌آید و شرکت کنندگان در این مسابقه می‌بایستی از ۱۵۰۴ پله و در کوتاهترین زمان خود را به بالای برج برسانند. هزینه جمع آوری شده به انجمن حمایت از بیماران سرطانی منتقل می‌گردد.


شهر : سیدنی
کشور : استرالیا