آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    تصاویر هتل استقلال زاهدان
::    تلفن هتل بین المللی قصر طلایی مشهد
::    تلفن هتل آپارتمان آرین مشهد
::    رزرو هتل سهند مشهد
::    رزرو هتل سینا مشهد
::    قیمت هتل پارس نیک کیش
::    قیمت هتل آتیلار بندرعباس
::    نرخ هتل مریم کیش
::    رزرو هتل سپاهان اصفهان
::    تلفن هتل کریم خان شیراز
::    تلفن هتل خانه سبز مشهد
::    تلفن هتل هما بندرعباس
::    رزرو هتل آریانا شیراز
::    تلفن هتل کاسپین رامسر
::    تصاویر هتل امیر کبیر کاشان
::    تلفن هتل خورشید قم
::    تصاویر هتل آپارتمان ابریشم مشهد
::    آدرس هتل سنتی طلوع خورشید اصفهان
::    آدرس هتل سنتی طلوع خورشید اصفهان
::    تصاویر هتل بادله ساری

اورامان ماسوله در سنندج


    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

هورامان ناحیه وسیعی است که سراسر جنوب استان کردستان را دربر گرفته و یکی از مناطق خوش آب و هوای استان کردستان است که با توجه به کوهستانی بودن از نظر استعداد ها و توانمندی های گردشگری و مواهب خدادادی دارای ویژگی های نادری است که می تواند موجب جذب گردشگران خارجی و داخلی شود .


برخی از این چشم انداز ها و جاذبه های گردشگری در هورامان شامل چشم انداز دربند دزلی و ارتفاعات و دامنه ای سرسبز آن ، آبشار ملور مناطق پیرامون آن که دارای آبی زلال است حاصل ذوب برف های ارتفاعات بالادست آن است زینت بخش کوه های این منطقه ، چشم انداز مزارع پلکانی و معماری سنگی و روستا های پلکانی شکل .


اورامان یا هورامان تخت ؛ روستا هایی پلکانی با 1140 خانوار و 4926 نفر جمعیت تابع شهرستان سرو آباد در استان کردستان ایران است که به شیب تند خانه ها و سختی کوه های بلند پر از برف و دره های عمیق مشهور گشته است . این روستا در منطقه هورامان واقع شده است .

اورامان مرکز دهستان اورامانات با هفت هزار نفر جمعیت از سمت غرب با کشور عراق و از سمت جنوب به جوانرود، به پاوه و کوه شاهو و از طرف شمال به کردستان، به مریوان و در طرف شرق با کرمانشاه،
به روستا های ژاورود و شهرستان سنندج همسایه است . کوه تخت با 2770 متر در غرب این دهستان واقع شده است . یک شاخه مهم رودخانه سیروان از این دهستان سرچشمه گرفته و پس از تلاقی این دو رودخانه با یکدیگر در خاک کردستان عراق به دریاچه دربندیخان می ریزد . مرکز دهستان با 644 خانوار 2754 نفر جمعیت در فاصله 75 کیلومتری جنوب مریوان و اقع شده است . این روستا در دره ای شرقی - غربی و در شیب تندی رو به روی کوه « تخت » واقع شده است . خانه های روستا به طور کلی از سنگ و اغلب به صورت خشکه چین و به صورت پلکانی ساخته شده است که به همین دلیل آن را « هزار ماسوله » نیز می نامند . این روستا در بین اهالی روستا های منطقه به شهر اورامان معروف است . بنا به اعتقاد مردم منطقه این روستا زمانی شهری بزرگ بود و مرکزیتی خاص داشت و به همین خاطر از آن به عنوان تخت یا مرکز ( حکومت ) ناحیه اورامان یاد می کردند . مردم اورامان تخت که به لهجه اورامی { هورامی } - که در گذشته زبان کتابت به شمار می آمده و لهجه رسمی بوده - سخن می گویند ، مسلمان بوده و سنی مذهب ولی با این وجود آیین های باستانی ایرانی هنوز در حافظه تاریخی برخاسته از نیاکان مردم این منطقه ، جای دارد و آن را پاس می دارند .
بقایای آتشکده های زرتشتی در حوالی روستا نشانگر آن است که مردم این منطقه پیش از اسلام پیرو آئین زرتشت بوده اند .


شهر : سنندج
کشور : ایران