آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    قیمت هتل آپارتمان لوتوس لاریجان
::    رزرو هتل تهرانی یزد
::    رزرو هتل ارگ شیراز
::    تلفن هتل پارسیان اوین تهران
::    قیمت هتل ماندگار لنگرود
::    آدرس هتل بزرگ پارسیا قم
::    تصاویر هتل بام رامسر
::    تصاویر هتل کرمان کرمان
::    تصاویر هتل فجرلاهیجان لاهیجان
::    نرخ هتل پرواز بوشهر
::    تصاویر متل اشک رامسر
::    آدرس متل اشک رامسر
::    تصاویر هتل آپارتمان کاویان مشهد
::    آدرس هتل سنتی خالو میرزا یزد
::    آدرس هتل آپارتمان میثم مشهد
::    آدرس هتل هفت آسمان مشهد
::    قیمت مهمان سرا جهانگردی شهرکرد شهر کرد
::    رزرو هتل المپیک تهران
::    آدرس هتل آپارتمان مثلث 110 مشهد
::    رزرو هتل صادقیه مشهد

خیابان شانزلیزه گران ترین خیابان اروپا در پاریس

صفحه اصلی>> جاذبه های گردشگری ایران و جهان >> مکان های دیدنی فرانسه >> خیابان شانزلیزه گران ترین خیابان اروپا

    میانگین امتیاز داده شده به این مطلب :
    نظر خود را در رابطه با این مطلب درج کنید
    ******

یکی از مناطقی که در دنیا گردشگران برای تفریح آنجا را انتخاب می کنند سفر به اروپا است . در این بین فرانسه کشوری است که در بین سایر کشورهای اروپایی به دلیل جذب مسافر و گردشگر ، خودنمایی میکند . پایتخت این کشور ، پاریس است که جز بزرگترین و مهم ترین شهرهای اروپاست . رود سن از میان این شهر میگذرد .

این کلانشهر فرانسه ، از دیر ایام ، جزء پرجمعیت ترین شهرها بوده است و با بیشینه تاریخی که دارد امروزه به یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و بازرگانی دنیا مبدل شده است . پاریس دارای جاذبه های گردشگری و مناطق تفریحی بسیاری است . از جمله موزه ها ، باغ ها ، کلیساها و ... در این میان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری پاریس ، که خودنمایی بسیار میکند و هیچ گردشگری را  از تماشای خود بی نصیب نمیگذارد ، خیابان شانزلیزه است .

خیابان شانزلیزه یکی از معروف ترین ، زیباترین و قدیمی ترین خیابان های پاریس است که نه تنها در بین مردم پاریس ، بلکه برای تمام کسانی که از آن دیدن کردند ، دارای محبوبیت است . به دلیل شهرت خیابان شانزلیزه ،گشت و گذار از این خیابان ، همیشه در لیست برنامه های گردشگران پاریس بوده است .

 در زبان انگلیسی شانزلیزه را به دشت الیزه معنا کرده اند . سینما ها ، فروشگاه ها ، بوتیک ها و رستوران های موجود در این خیابان زیبایی خاصی را به این خیبان داده اند . جالب است بدانید زیبایی این خیابان در شب کریسمس ، با چراغانی و تزئینات و آذین بندی ، چند برابر و تماشایی تر میشود .

به لحاظ جغرافیایی ، این خیابان از میدان کنکورد تا میدان شارل دوگل امتداد پیدا کرده است . به لحاظ تاریخی تا سال 1616 میلادی ، این منطقه یکی از خیابان های معمول شهر پاریس بوده ولی از زمانی که همسر پادشاه فرانسه دستور ساخت بلواری با درختان بلند را صادر کرد ، کم کم و به مرور زمان جذابیت ها و تغییرات این خیابان بیشتر شد .اینک خیابان شانزلیزه ، با داشتن فواره ها ، عابر گذرهای زیبا ، بنای طاق نصرت و فضای باغ گونه اش ، به یکی از مهمترین سمبل های شهر پاریس مبدل شده است .

طبق آمارهای  به دست آمده ، در سال 1709 میلادی ، این خیابان ، نام گذاری شده و امروزه همگان آن  را به عنوان زیباترین خیابان جهان می شناسند .طبق برآوردهای انجام شده طول این خیابان را 1900 متر و عرض ان را 70 متر اعلام کرده اند . به لحاظ ارزش گذاری و مستغلات، خیابان شانزلیزه گران ترین خیابان اروپا شناخته شده است  و بعد از خیابان شماره پنج نیویورک رتبه دوم گران ترین خیابان را در جهان از آن خود کرده است .شهر : پاریس
کشور : فرانسه