آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    نرخ هتل خورشید قم
::    تصاویر هتل دیدنیها کیش
::    تصاویر مهمان سرا جهانگردی شهرکرد شهر کرد
::    رزرو مهمان سرا جهانگردی شهرکرد شهر کرد
::    تلفن هتل صفائیه یزد
::    آدرس سوئیت آپارتمان اسپینو مشهد
::    رزرو هتل آپارتمان بشری مشهد
::    نرخ هتل پارسیان توریست توس مشهد
::    قیمت هتل الیزه شیراز
::    تلفن هتل آپادانا نوشهر
::    تلفن هتل دنیز ارومیه
::    تصاویر هتل جهانگردی شوشتر شوشتر
::    نرخ هتل خانه منوچهری کاشان
::    رزرو هتل مهمانسرای جهانگردی آبگرم اراک
::    تلفن هتل قصر گرگان
::    آدرس هتل جهانگردی دامغان دامغان
::    تلفن هتل جهانگردی دامغان دامغان
::    آدرس هتل جهانگردی دامغان دامغان
::    آدرس هتل اولیاء مشهد
::    تصاویر هتل زهره اصفهان

نجات جان مسافران با باز کردن کاور پنجرهمشروح خبر
آیا دقت کرده اید که مهمانداران هواپیما ، در هنگام برخواستن و نشستن هواپیما در فرودگاه ، سعی دارند به مسافرین بگویند که کاور پنجره های هواپیما را باز کنند .

قوانین در همه جای دنیا و در همه امور ، جنبه های مثبتی برای بشریت دارد و حال آنکه میبینیم عده کثیری از مردم ، با نادیده گرفتن قوانین وضع شده ، باعث اختلال در امور و یا وارد آوردن صدمات جانی ، مالی و روحی به خود و دیگران میشوند .

چه درمنزل و چه در محل کار وحتی دور از محل زندگی باید قوانین را محترم شمرد و به آن عمل کرد . در این مقاله به توضیح یکی از قوانینی که در پروازها وجود دارد میپردازیم  . قانونی که شاید کمتر کسی عات و دلیل آن را بداند و به دلیل همین بی اطلاعی ، باعث ناراحتی او و اطرافیانش شود .

کسانی که تا به حال تجربه سفر با پرواز را داشته اند اگر کمی دقت به خرج داده باشند ، متوجه میشوند که مهمانداران هواپیما ، در هنگام برخواستن و نشستن  هواپیما در فرودگاه ، سعی دارند به مسافرین بگویند که کاور پنجره های هواپیما را باز کنند .

شاید در زمان برخواستن و یا فرود هواپیما ، شاهد یک آفتاب داغ و اشعه های تیز خورشید باشیم که تابش ان به صورتمان ، برایمان آزاردهنده باشد و بخواهیم کاور پنجره را ببندیم . حال آنکه مهمان داران از ما می خواهند کاور را باز کنیم . مطمئنا این درخواست مهمان داران برای ما ، شاید غیر منطقی باشد و ناراحتمان کند و باعث دلخوری شود. اما به راستی دلیل خواسته ایشان چیست ؟

قبل از اینکه دلیل ای نخواسته را بررسی کنیم جالب است به اطلاعتان برسانیم که در آموزش هایی که برای مهمان داران و خدمه پروازی قرار داده میشود ، آیتمی وجود دارد به نام خروج اضطراری مسافرین به بیرون از هواپیما که این خروج باید در کمتر از 90 ثانیه انجام شود . در غیر این صورت ، ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد .

حال بپردازیم به موضوع اصلی بحثمان . همه ما میدانیم هنگامی که نور محیط اطرافمان کم میشود ، چشم هم ناخود آگاه  به این نور کم عادت کرده و مردمک چشم به طور طبیعی بزرگ میشود . طبق آمار و ارقام ، سوانح پروازی بیشتر در زمان بلند شدن و یا نشستن هواپیما در فرودگاه اتفاق می افتد . حال اگر بیرون از هواپیما ، هوا آفتابی و روشن باشد و به دلیل بستن کاور پنجره ها ، فضای داخل تاریک تر باشد ، اگر سانحه ای رخ دهد و مسافرین بخواهند هواپیما را ترک کنند ، مردمک بزرگ شده چشم هنگام خروج از درب هواپیما و در برابر هوای روشن، دچار ناراحتی شده  و باعث میشود عکس العمل فرد برای خروج کند تر شود .حال آنکه برای خروج اضطراری تمامی افراد از واپیما زمانی کمتر از 90 ثانیه وجود دارد .

تاخیر این افراد در جلوی درب خروج ، ممکن است جان دیگر مسافران که دچار سانحه هوایی شده اند را به خطر بیاندازد .

برعکس این حالت هم  برای پروازهایی که در شب هنگام انجام میشوند ، وجود دارد . اگر درون هواپیما با چراغ ها و لامپ ها خیلی روشن نگه داشته شودو بیرون تاریک باشد ، این مشکل دوباره اتفاق خواهد افتاد .

دلیل دیگر این خواسته مهمان داران برای باز نگه داشتن کاور پنجره ها ، این است که در هنگام پرواز ، دید بیشتری نسبت به اطرفا هواپیما وجود داشته باشد . تا در صورتی که احیانا جرقه یا دود یا آتش روی بال یا اطراف بدنه هواپیما رخ داد ، مهمان داران و یا حتی خود مسافران ، این قضیه را سریع تر به اطلاع خلبانان برسانند .

اطلاعات خبر
نویسنده: نوروزی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1395/02/02
برچسب کلیدی:سفر با هواپیما .

سایر اخبار