آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    آدرس هتل قصر زنجان
::    رزرو هتل آپارتمان میچکا مشهد
::    تصاویر هتل بهار زاهدان
::    تلفن هتل باختر مشهد
::    رزرو هتل سینا مشهد
::    تلفن هتل آپارتمان سروش مشهد
::    قیمت هتل مرمر قزوین
::    رزرو هتل پارک قشم
::    آدرس سوئیت آپارتمان اسپینو مشهد
::    تصاویر هتل آپارتمان نیکان مشهد
::    رزرو هتل آپارتمان شادناز قشم
::    تصاویر هتل مارینا2 قشم
::    تلفن هتل پرشیا تهران
::    آدرس هتل استاد شهریار مشهد
::    قیمت هتل پارک قشم
::    رزرو هتل ارشیا رودسر
::    رزرو هتل پارمیدا شاهرود
::    تلفن هتل ملک چالوس
::    تلفن هتل ستاره دریا لنگرود
::    رزرو هتل دیانا قشم

سفر با کوچولوهامشروح خبر
نکات سفر با خردسالان برای آسایش و نشاط در طول سفر

یکی ازدغدغه های والدینی که کودکان زیر 9سال دارند مشکلات سفر با کودکان بازیگوش است که گاهی آسایش را از همه میگیرند و مانع میشوند خانواده از سفرشان لذت ببرند. پدر ومادر دایم حواسشان به شیطنت ها و بازیگوشی های کوچولو های همسفر باشد که به تبع این مورد باعث میشود که نه تنها در طول سفربار خستگی روزهای پرکار را زمین بگذارند بلکه با خستگی مضاعف به منزل برمیگردند. برای آنکه هم به آنها و هم به شما خوش بگذرد، این نکته ها یادتان باشد.


مسافت تا مبدآ و مدت اقامت

اگر این تابستان اولین سفر کوچولوی نازنین شماست برنامه ریزی سفرتان را سبک و کوتاه مدت قرار دهید و همچنین وسیله ی سفرتان را تا جایی که امکان دارد  سریعترین را انتخاب کنید.

برنامه ریزی دقیق
اگر تصمیم به سفر دسته جمعی دارید، ابتدا درباره نحوه سفر، مدت زمان اقامت، برنامه هایی که از پیش برای این سفر تدارک دیده شده آگاه شوید. برای مثال فرزند کوچک شما تحمل اینکه پس از اقامت برای گشت و گذار به شهرهای اطراف بروید را نخواهدداشت. بنابراین با آگاهی از برنامه دیگران می توانید برای همراهی با آنها تصمیم بگیرید پس سعی کنید قبل آغاز سفرتان برنام ی دقیق بچینید و با آگاهی کامل به سفر بروید.

مقصد را بشناسید
اقامتگاه شما باید از وسایل راحتی، سیستم گرمایشی- سرمایشی، سرویس بهداشتی مناسب برخوردار باشد. بنابراین پیش از حرکت از منزل حتما اقامتگاه تان را مشخص کرده و از امکانات و کیفیت محل اقامت آگاه شوید. اگر اقامتگاه تان از طریق سایت قابل بازدید است، حتما شرایط را بررسی کنید


داروهای مورد نیاز کودکتان را همراه ببرید
به امید انیکه به مقصد رسیده و همه جا قرص و دارو و شربت وجود دارد، داروهای موردنیاز یا حتی مکمل های غذایی فرزندتان را در منزل جا نگذارید. حتما داروها و مکمل های او را همراه ببرید.


خوراکی همراه تان باشد
اگر فرزندتان به سنی رسیده که می تواند غذای بزرگسالان را میل کند، باز هم به اندازه یک یا دو وعده غذا همراه داشته باشید.اگر با نوزادتان مسافرت می روید، حداقل به اندازه دو روز برای او شیر خشک همراه ببرید. یک شیشه شیر اضافی نیز همراه تان داشته باشید به این دلیل که از شرایط تغذیه ای مقصد آگاه نیستید. این نکته به ویژه اگر به کشوری دیگر سفر می کنید، مهم است


لباس فصل متضاد
فصل بهار به ویژه اوایل آن، هوا بسیار متغیر است. بنابراین به هر سمتی از کشورمان که سفر می کنید یا به هر کشوری که می روید، چند تکه لباس متضاد با هوای آن منطقه را برای فرزندتان همراه داشته باشید. به این ترتیب با تغییر ناگهانی وضعیت هوا، دست و پای تان را گم نمی کنید


کنترل کننده های اولیه
سفر باعث اصطلاحا آب به آب شدن همه به ویژه کودکان می شود. بنابراین ممکن است به مشکلاتی مانند سرماخوردگی خفیف، تب، اسهال و استفراغ دچار شوند. بنابراین پیش از سفر، نزد متخصص اطفال رفته و از او بخواهید داروهای ضروری و شیوه استفاده از آنها را برای شما بنویسد تا داروها را خریده و همراه با دستور مصرف همراه تان ببرید. اگر بیماری جدی نباشد با استفاده از همان داروها می توانید مشکل فرزندتان را پیش از مراجعه به درمانگاه یا پزشک برطرف کنید.

به کودکتان حتما توجه کنید
برای اینکه به فرزندتان خوش گذشته و خاطره شیرین سفر هیشه همراهش باشد، به محض رسیدن به مقصد از مراکز تفریحی محل اقامت آگاه شوید و هر روز حتما فرزندتان را به یکی از این مراکز تفریحی ببرید. فرزند شما هم مسافرت آمده و حق دارد خوش بگذراند تا بتواند هم پای شما هم از نقاطی که دوست دارید بازدید کند.

کودکتان را آزاد بگذارید
اگر محل اقامت شما مکان امنی است نگران آسیب به فرزندتان نیستید، اجازه بدهید ساعت هایی از روز را به بازی در محوطه بپردازد. به این ترتیب می تواند با دوستان جدید آشنا شود اما او را تنها در محوطه نگذاشته و از محل اقامت خارج نشوید.

آداب سفر را به او یاد بدهید
اگر فرزندتان خواندن و نوشتن بلد است، حتما به او یاد بدهید خاطرات سفرش را بنویسد. اگر هنوز نمی تواند بنویسد به او کمک کنید تا عکس بگیرد. به این ترتیب سفر و اتفاقات آن برایش جالب شده و از همراهی با شما برای بازدید از مکان های دیدنی احساس خستگی نمی کند. در پایان هر روز با او درباره آنچه در روز انجام داده یا مکان هایی که همراه هم بازدید کرده اید، صحبت کنید و نکاتی را که نمی داند برای او توضیح بدهید، این تبادل اطلاعات نیز به او این انگیزه را می دهد که به سفر به عنوان حرکتی علمی- فرهنگی نگاه کرده و نکته های جدیدی یاد بگیرد.

اطلاعات خبر
نویسنده: فریده پیوندی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1394/04/02
برچسب کلیدی:مقصد سفر . مبدا سفر . خردسالان در سفر . میانسالان در سفر . سفر ارزان . زمان سفر

سایر اخبار