آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    نرخ هتل پارمیس کیش
::    قیمت هتل داریوش کرمانشاه
::    رزرو هتل آپارتمان رضوان مشهد
::    قیمت هتل آپارتمان رضوان مشهد
::    رزرو هتل پیروزی اصفهان
::    قیمت هتل دلفین بندرانزلی
::    قیمت مهمان سرا جهانگردی سنندج سنندج
::    آدرس هتل آذربایجان تبریز
::    آدرس هتل ملکشاه رامسر
::    آدرس هتل بادله ساری
::    رزرو هتل بادله ساری
::    تصاویر هتل البرز لاهیجان
::    تلفن هتل البرز لاهیجان
::    آدرس هتل مشهد مشهد
::    آدرس هتل نگین بجنورد
::    رزرو هتل جهانگردی الیگودرز خرم آباد
::    قیمت هتل جهانگردی الیگودرز خرم آباد
::    نرخ هتل بهمن گرگان
::    تصاویر هتل بهمن گرگان
::    تصاویر هتل آپارتمان شماره دو(ممتاز)آتیلار بندرعباس

سفر با جیب های خالیمشروح خبر
اگر تمایل دارید سفری ارزان تر و کم دردسر تر را تجربه کنید، این توصیه ها را بخوانید

با اینکه فصل گرم تابستان شروع شده اما به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان با فصل تابستان عموما سفرهای تابستانی به صورتی فشرده در نیمه دوم و ایام پایانی این فصل برگزار می شود.

اگر تمایل دارید سفری ارزان تر و کم دردسر تر را تجربه کنید، این توصیه ها را بخوانید. ما برایتان پیشنهادهایی داریم:

کی با ما سفر میاد؟

از دوستان و آشنایان درخواست کنید برای صرفه جویی در هزینه های سفر و همچنین لذت بردن از در کنار هم بودن برنامه سفر را با هم هماهنگ کنید به این ترتیب هم هزینه ها سرشکن می شود و هم می توانید بیشتر خوش بگذرانید. وقتی برای یک خانواده 4نفره دنبال جا می گردید، مجبورید یک خانه دربست اجاره کنید در حالی که می توانید در همان خانه دربست، 8-9 نفر اقامت کنید. بنابراین هزینه های سفرتان کمتر می شود.

 سفر کوتاه بروید

علاوه بر گرمی هوا که باعث تشدید ابتلا به بیماری های مختص این فصل میشود ،ضیق وقت برای مسافران باعث شلوغی جاده ها و شهرهای تفریحی و زیارتی میشود که هم باعث صرف بیشتر زمان در ترافیک میشود و هم عموما هتل ها و مراکزخرید و تفریحی در نرخ های خود تجدید نظر قابل ملاحظه ای را اعمال میکنند. پس باکوتاه کردن مدت سفرتان هم صرفه جویی کرده اید و هم آب و هوایی عوض کرده اید.

 
برنامه ریزی رکن اصلی سفر ارزان

ابتدا مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس بررسی کنید با چه وسیله ای قصد سفردارید ویا به چه وسایلی میتوانید به مقصد برسید چون برخی ار شهرها فاقد سیستم حمل ونقل ریلی و یا فرودگاه هستند ببینید کدام وسیله مقرون به صرفه تر است فراموش نکنید برای هزینه های خورد و خوراک و هزینه‌های پیش‌بینی نشده مبلغی را در نظر بگیرید.
برنامه آشپزی را قبل از سفر تدارک ببینید. با به همراه داشتن مواد اولیه یا خرید آنها در محل خواهید توانست از غذایی سالم و ارزان استفاده کنید.


 جاده یعنی سفر
درصد قابل توجهی از دیدنی‌ها و لذت سفر در طول سفر اتفاق می‌افتد، نه در مقصد. به عبارت دیگر سفر از همان زمانی شروع می‌شود که از منزل به قصد مسافرت خارج می‌شوید. برای لذت بردن از سفر به انتظار رسیدن به مقصد نباشید فراموش نکنید شمابه سفر رفته اید نه مسابقه رالی و رسیدن به قصد شرط لذت بردن از سفر نیست  .


اگر در طبیعت هستید حرکات حشرات و پرندگان را زیر نظر بگیرید، و با کودکانتان از آنها عکس و تصویر تهیه کنید. با آنها درباره نحوه مراقبت از محیط زیست و حیات وحش، آداب و رسوم مردم محلی، و هر چه که می‌توانید صحبت کنید. خواهید دید چقدر روابط شما صمیمی‌تر خواهد شد.
اگر این نوع مسافرت را نمی‌پسندید و دوست دارید در مسافرت آب از آب تکان نخورد و ترجیح می‌دهید در هتل اقامت کنید، یک سفر یکروزه می تواند برای شما مناسب باشد.

 

اطلاعات خبر
نویسنده: فریده پیوندی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1394/04/03
برچسب کلیدی:

سایر اخبار