آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    قیمت
::    نرخ هتل آپارتمان پارمیس شیراز
::    نرخ هتل آپارتمان قدس قم
::    قیمت هتل قصر زنجان
::    آدرس هتل آپارتمان مهاجر مشهد
::    آدرس متل ویلا حاتم رامسر
::    نرخ هتل هرند مشهد
::    آدرس هتل آتیلار بندرعباس
::    تصاویر هتل آتیلار بندرعباس
::    رزرو هتل آسمان اصفهان
::    قیمت هتل ثمین خوی
::    تلفن هتل ثمین خوی
::    نرخ هتل آرام قشم
::    قیمت مهمان سرا جهانگردی زنجان زنجان
::    تلفن هتل بوستان سرعین
::    آدرس هتل بهار رودسر
::    قیمت هتل آپارتمان اترک سرعین
::    تلفن هتل آپارتمان اترک سرعین
::    نرخ هتل کاملیا سبزوار
::    قیمت هتل سهند مشهد

سفر با جیب های خالیمشروح خبر
اگر تمایل دارید سفری ارزان تر و کم دردسر تر را تجربه کنید، این توصیه ها را بخوانید

با اینکه فصل گرم تابستان شروع شده اما به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان با فصل تابستان عموما سفرهای تابستانی به صورتی فشرده در نیمه دوم و ایام پایانی این فصل برگزار می شود.

اگر تمایل دارید سفری ارزان تر و کم دردسر تر را تجربه کنید، این توصیه ها را بخوانید. ما برایتان پیشنهادهایی داریم:

کی با ما سفر میاد؟

از دوستان و آشنایان درخواست کنید برای صرفه جویی در هزینه های سفر و همچنین لذت بردن از در کنار هم بودن برنامه سفر را با هم هماهنگ کنید به این ترتیب هم هزینه ها سرشکن می شود و هم می توانید بیشتر خوش بگذرانید. وقتی برای یک خانواده 4نفره دنبال جا می گردید، مجبورید یک خانه دربست اجاره کنید در حالی که می توانید در همان خانه دربست، 8-9 نفر اقامت کنید. بنابراین هزینه های سفرتان کمتر می شود.

 سفر کوتاه بروید

علاوه بر گرمی هوا که باعث تشدید ابتلا به بیماری های مختص این فصل میشود ،ضیق وقت برای مسافران باعث شلوغی جاده ها و شهرهای تفریحی و زیارتی میشود که هم باعث صرف بیشتر زمان در ترافیک میشود و هم عموما هتل ها و مراکزخرید و تفریحی در نرخ های خود تجدید نظر قابل ملاحظه ای را اعمال میکنند. پس باکوتاه کردن مدت سفرتان هم صرفه جویی کرده اید و هم آب و هوایی عوض کرده اید.

 
برنامه ریزی رکن اصلی سفر ارزان

ابتدا مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس بررسی کنید با چه وسیله ای قصد سفردارید ویا به چه وسایلی میتوانید به مقصد برسید چون برخی ار شهرها فاقد سیستم حمل ونقل ریلی و یا فرودگاه هستند ببینید کدام وسیله مقرون به صرفه تر است فراموش نکنید برای هزینه های خورد و خوراک و هزینه‌های پیش‌بینی نشده مبلغی را در نظر بگیرید.
برنامه آشپزی را قبل از سفر تدارک ببینید. با به همراه داشتن مواد اولیه یا خرید آنها در محل خواهید توانست از غذایی سالم و ارزان استفاده کنید.


 جاده یعنی سفر
درصد قابل توجهی از دیدنی‌ها و لذت سفر در طول سفر اتفاق می‌افتد، نه در مقصد. به عبارت دیگر سفر از همان زمانی شروع می‌شود که از منزل به قصد مسافرت خارج می‌شوید. برای لذت بردن از سفر به انتظار رسیدن به مقصد نباشید فراموش نکنید شمابه سفر رفته اید نه مسابقه رالی و رسیدن به قصد شرط لذت بردن از سفر نیست  .


اگر در طبیعت هستید حرکات حشرات و پرندگان را زیر نظر بگیرید، و با کودکانتان از آنها عکس و تصویر تهیه کنید. با آنها درباره نحوه مراقبت از محیط زیست و حیات وحش، آداب و رسوم مردم محلی، و هر چه که می‌توانید صحبت کنید. خواهید دید چقدر روابط شما صمیمی‌تر خواهد شد.
اگر این نوع مسافرت را نمی‌پسندید و دوست دارید در مسافرت آب از آب تکان نخورد و ترجیح می‌دهید در هتل اقامت کنید، یک سفر یکروزه می تواند برای شما مناسب باشد.

 

اطلاعات خبر
نویسنده: فریده پیوندی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1394/04/03
برچسب کلیدی:

سایر اخبار