آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    قیمت هتل پرواز بوشهر
::    آدرس هتل فرزانه مشهد
::    تلفن هتل فرزانه مشهد
::    تصاویر هتل فرزانه مشهد
::    تصاویر هتل سبزنیاسر کاشان
::    تلفن هتل پرشین بندرانزلی
::    تصاویر هتل آپارتمان دامون شهر کرد
::    تلفن هتل آپارتمان ارمغان مشهد
::    آدرس هتل آپارتمان مجید قشم
::    رزرو هتل آپارتمان میچکا مشهد
::    قیمت هتل آپارتمان شادناز قشم
::    آدرس هتل آریا ارومیه
::    رزرو هتل جواهری مشهد
::    تلفن هتل ارگ مشهد
::    تلفن هتل پدیدار خزر رودسر
::    آدرس هتل امیر کبیر اراک
::    تصاویر هتل امیر کبیر اراک
::    قیمت هتل آپارتمان پارتیکان اصفهان
::    تلفن هتل پارک ارومیه
::    رزرو هتل کانیار گرگان

بزرگترین ، زیباترین و خوش آب وهواترین دشت ایرانمشروح خبر
همیشه اردیبهشت همراه بوده با تفریح و اردو و پیک نیک . اگر شماهم فکر برنامه ریزی برای این ماه زیبا در بهار طبیعت هستید شما را همراهی میکنیم با آشنایی با دشت لار

همیشه اردیبهشت همراه بوده با تفریح و اردو و پیک نیک . اگر شماهم فکر برنامه ریزی برای این ماه زیبا در بهار طبیعت هستید شما را همراهی میکنیم با آشنایی با دشت لار . شاید این دشت یکی از مقاصد سفرهای بهاره شما باشد .

دشت لار در ایران میتواند کاندید بزرگترین ، زیباترین و خوش آب وهواترین دشت های ایران باشد . این دشت در فاصله 70 کیلومتری شرق تهران و در دل رشته کوه های البرز واقع شده است .  دشت لار معروف است به سرزمین هزار چشمه به خاطر چشمه های بسیاری که در آن وجود دارد و معروف یه لار دیوانه ، بخاطر آب و هوای متغیرش .

اگر به دنبال زیباترین حالت این دشت هستید ، اردیبهشت که کل دشت مملو از شقایق میشود ، زمان خوبی است . از این رو ، دشت لار به دشت شقایق ها هم معروف است .

زیبایی ها و جذابیت های دشت لار ، فقط به آب و هوای خوب و شقایق های زیبایش محدود نمی شود . در این دشت می توان شاهد بیش از صد گونه پرنده  از جمله کبک . عقاب . فلامینگو و... بود که در این میان عقاب طلایی پرنده ای بی همتا شمرده میشود . زیرا فقط در این منطقه زندگی کرده و بومی این دشت شناخته میشود .

جمعیت پستانداران این منطقه هم شامل بز . قوچ . خرس قهوه ای . پلنگ . گرگ .گربه وحشی . سمور و... است . به دلیل اینکه این منطقه مکانی امن و زیستگاهی مناسب برای پستانداران است ، گونه بز کوهی دارای جمعیت بسیاری است و رشد به سزایی داشته است .

انواع دیگر جانداران همچون دوزیستان و خزندگان هم در این دشت وجود دارند که مهمترین و معروف ترین آنها ، ماهی قزل آلای خال قرمز است .

با وجود سد خاکی لار ، این منطقه به  یکی از اصلی ترین پاتوق های ماهیگیری تبدیل شده است . این منطقه همواره پذیرای گردشگران بسیاری است که این دشت را برای ماهی گیری . طبیعت گردی و دوچرخه سواری  انتخاب می کنند .

از نگاه هنری ، دشت لار مناسبترین مکان برای مشاهده چهره با شکوه با م ایران ، یعنی دماوند است و عده کثیری از عکاسان و هنر دوستان را به این دلیل ، جذب خود کرده است .

اطلاعات خبر
نویسنده: نوروزی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1395/01/30
برچسب کلیدی:تور لار . تور گردشگری لار . دشت لار . کوه دماوند . تهران گردی . گردشگری تهران

سایر اخبار