آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    تلفن هتل آرامیس کیش
::    تصاویر هتل پرشیا اهواز
::    تلفن هتل شهر تهران
::    نرخ هتل باباطاهر همدان
::    تلفن هتل آپارتمان بهار مشهد
::    تصاویر هتل نگارستان کاشان
::    تلفن هتل آپارتمان افرا مشهد
::    قیمت هتل آپارتمان افرا مشهد
::    تصاویر هتل آپارتمان افرا مشهد
::    آدرس هتل آبادگران کیش
::    رزرو هتل آبادگران کیش
::    تصاویر هتل نخل فریدون کنار
::    نرخ هتل پارتیا گرگان
::    آدرس هتل صفائیه یزد
::    نرخ هتل سپاهان اصفهان
::    تلفن هتل سپهر زنجان
::    نرخ هتل سپهر زنجان
::    آدرس هتل دریا تبریز
::    تلفن هتل دریا تبریز
::    قیمت هتل ساحلی چمخانه لنگرود

آشنایی بیشتر با ترکیهمشروح خبر
این شهر به عنوان بزرگ ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور دارای 14 میلیون جمعیت است و تنها شهر بزرگ و پرجمعیتی است که حدفاصل دو قاره واقع شده است .

امروز قصد داریم با استانبول و ویژگی های این شهر توریستی بیشتر آشنا شویم .این شهر به عنوان بزرگ ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور دارای 14 میلیون جمعیت است  و تنها شهر بزرگ و پرجمعیتی است که حدفاصل  دو قاره واقع شده است . همچنین این شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد وبه دلیل گردشگران خارجی لقب سومین شهر پربازدید جهان را از آن خود کرد .

برخی دانستنی ها درباره استانبول

در سال 1400 میلادی  در  اواسط دوره امپراطوری عثمانی در این شهر بیش از 1400 سرویس بهداشتی ساخته شد . این درحالی بود که کشورهای اروپایی با پیشرفت تکنولوژی که داشتند این چنین مکان های عمومی را برخوردار نبودند .

مترو یکی از مهمترین و پرمخاطب ترین وسایل نقلیه عمومی دنیا است و استانبول سومین شهری بود که در سال 1875 به این وسیله نقلیه تجهیز شد .

با اینکه امروزه شهر آنکارا پایتخت ترکیه است ولی استانبول قبل از آن پایتخت امپراطوری روم ، امپراطوری بیزانس  ، امپراطوری لاتین و امپراطوری عثمانی بوده است .

در کلیسای جامع سن مارکو ونیز مجسمه 4 اسب برنزی نصب شده که گفته میشود در قرن سیزدهم این مجسمه ها از استانبول به این شهر منتقل شده است .

شخصیت بابانوئل که در پاتارا متولد شده از این شهر سرچشمه میگیرد .

در شرق ترکیه کوه آرارات  وجود دارد که کشتی نوح در آنجا پهلو گرفته است . آخرین ماده خوراکی در این کشتی پودینگ شورو شیرین بوده که هنوز هم بعد از این همه سال در سراسر کشور ترکیه سرو میشود .

هلند به کشور گلها معروف است اما جالب است بدانید این کشور لاله خودرا از استانبول دارد . همچنین این مردم ترکیه و استانبول بودند که قهوه را به سراسر اروپا معرفی کردند .

 

اطلاعات خبر
نویسنده: نوروزی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1394/05/14
برچسب کلیدی:

سایر اخبار