آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    نرخ
::    نرخ هتل فرید مشهد
::    تلفن هتل ناهارخوران گرگان
::    تلفن هتل آپارتمان پرهام مشهد
::    نرخ هتل آپارتمان دنا مشهد
::    نرخ هتل ماندگار لنگرود
::    تلفن هتل کارون اهواز
::    رزرو هتل مارینا2 قشم
::    رزرو هتل سنتی طلوع خورشید اصفهان
::    قیمت مهمان سرا جهانگردی یزد یزد
::    قیمت مهمان سرا جهانگردی یزد یزد
::    آدرس هتل ستاره خلیج فارس بندرگناوه
::    تصاویر هتل آپارتمان ارمغان مشهد
::    آدرس هتل جم مشهد
::    نرخ هتل خانه سبز مشهد
::    نرخ هتل خانه سبز مشهد
::    تلفن هتل نگین بجنورد
::    تلفن هتل جام جم شیراز
::    رزرو هتل جام جم شیراز
::    آدرس هتل پارتیا گرگان

آشنایی بیشتر با ترکیهمشروح خبر
این شهر به عنوان بزرگ ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور دارای 14 میلیون جمعیت است و تنها شهر بزرگ و پرجمعیتی است که حدفاصل دو قاره واقع شده است .

امروز قصد داریم با استانبول و ویژگی های این شهر توریستی بیشتر آشنا شویم .این شهر به عنوان بزرگ ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور دارای 14 میلیون جمعیت است  و تنها شهر بزرگ و پرجمعیتی است که حدفاصل  دو قاره واقع شده است . همچنین این شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد وبه دلیل گردشگران خارجی لقب سومین شهر پربازدید جهان را از آن خود کرد .

برخی دانستنی ها درباره استانبول

در سال 1400 میلادی  در  اواسط دوره امپراطوری عثمانی در این شهر بیش از 1400 سرویس بهداشتی ساخته شد . این درحالی بود که کشورهای اروپایی با پیشرفت تکنولوژی که داشتند این چنین مکان های عمومی را برخوردار نبودند .

مترو یکی از مهمترین و پرمخاطب ترین وسایل نقلیه عمومی دنیا است و استانبول سومین شهری بود که در سال 1875 به این وسیله نقلیه تجهیز شد .

با اینکه امروزه شهر آنکارا پایتخت ترکیه است ولی استانبول قبل از آن پایتخت امپراطوری روم ، امپراطوری بیزانس  ، امپراطوری لاتین و امپراطوری عثمانی بوده است .

در کلیسای جامع سن مارکو ونیز مجسمه 4 اسب برنزی نصب شده که گفته میشود در قرن سیزدهم این مجسمه ها از استانبول به این شهر منتقل شده است .

شخصیت بابانوئل که در پاتارا متولد شده از این شهر سرچشمه میگیرد .

در شرق ترکیه کوه آرارات  وجود دارد که کشتی نوح در آنجا پهلو گرفته است . آخرین ماده خوراکی در این کشتی پودینگ شورو شیرین بوده که هنوز هم بعد از این همه سال در سراسر کشور ترکیه سرو میشود .

هلند به کشور گلها معروف است اما جالب است بدانید این کشور لاله خودرا از استانبول دارد . همچنین این مردم ترکیه و استانبول بودند که قهوه را به سراسر اروپا معرفی کردند .

 

اطلاعات خبر
نویسنده: نوروزی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1394/05/14
برچسب کلیدی:

سایر اخبار