آیا سوالی دارید ! با ما تماس بگیرید 32240005- 051
تنهامرکز با نماد اعتماد الکترونیکی 2ستاره::    نرخ هتل بهشت قشم
::    آدرس هتل شهرداری خرم آباد
::    آدرس هتل شهرداری خرم آباد
::    قیمت هتل مهین سرای راهب کاشان
::    رزرو هتل پارمیدا شاهرود
::    آدرس هتل گچسر تهران
::    نرخ هتل پرشیا تهران
::    تصاویر هتل پارسیان توریست توس مشهد
::    قیمت هتل پانیذ کیش
::    قیمت هتل کریمه قم
::    تلفن هتل پارسیان انقلاب تهران
::    قیمت هتل ارگ شیراز
::    تلفن هتل شیخ صفی اردبیل
::    قیمت هتل ارگ شیراز
::    قیمت مهمان پذیر ایده ال اردبیل
::    قیمت هتل آپارتمان ساحلی شایلی نوشهر
::    تلفن هتل نخل زرین قشم
::    نرخ هتل توس مشهد
::    تلفن هتل پارمیدا شاهرود
::    تصاویر هتل پرواز بوشهر

روستای گیلوانمشروح خبر
سفر خرداد ماه به روستای گیلوان مرز مشترک اردبیل و گیلان

روستای گیلوان به وجود آورنده مرز مشترک استان‌های اردبیل و گیلان، بین شهرهای خلخال و رشت قرار دارد. روستایی از توابع بخش شاهرود شهرستان خلخال که در ‏65‏ کیلومتری جنوب شرقی این شهرستان و 45 کیلومتری رشت واقع شده و در خردادماه، طبیعت زیبا و آب و هوای لطیفی دارد.
گورستان باستانی خانقاه نشانگر تمدنی دیرینه و عمیق در این روستا است مردم روستای گیلوان به گویش‌های تاتی و تالشی حرف می‌زنند.

وهمچنین مزار مقدس امامزاده عین علی (ع) در دل باغات سیب و گردو و گیلاس بر بالای بلندی های منطقه فضای معنوی ویژه ای به وجود آورده است که برای رسیدن به مزار این امام زاده باید از میان طبیعت بکر و زیبای روستا مسافتی را پیاده پیمود.
معیشت مردم زحمتکش روستای گیلوان به وسیله ی فعالیت‌های زراعی، باغ‌داری، دام‌داری و صنایع دستی تامین میگردد.
مردم روستا به ویژه زنان، با بافت و تولید صنایع دستی مانند گلیم، جاجیم، شال و جوراب از زمان فراغت خود بهترین بهره را میبرند.
چشم‏‌انداز رودخانه همیشه خروشان گیلوان، ارتفاعات اطراف روستا، جنگل‏‌های انبوه و سرسبز و هوای مه‌آلود و مرموز، تصویری رویایی پیشا روی گردشگران روستای گیلوان ترسیم می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری روستای گیلوان:

قلعه خشتی: این قلعه در دوران هخامنشیان در منطقه ای حدود 6 هکتار ساخته شده است. به دلیل عدم رسیدگی به موقع و کاوش‌های غیر اصولی در این منطقه قسمت های اصلی قلعه از بین رفته است.
 میرزا کوچک خان جنگلی : میرزا و یارانش پس از شکست قیامشان به سمت کوه‌های گیلوان حرکت کردند ولی گرفتار طوفان شدند و سرانجام در 11 آذر 1300از پای در آمدند. قبر میرزا کوچک خان به مدت 44 سال در قبرستان پایین روستای گیلوان بوده و طبق درخواست نوه میرزا در سال 1344 نبش قبر صورت گرفت

 گورستان باستانی گیلوان در سال 1385 در حین خاکبرداری از جاده ماسال گیلوان با کشف بقایای مربوط به اسکلت، کاوش‌های باستان‌شناسی در این منطقه شدت گرفت. فصل اول این کاوش‌ها در منطقه‌ای حدود 10 در 15 متر با کشف 15 اسکلت آغاز شد. همچنین در فصل چهارم این کاوش‌ها، 4 گور باستانی متعلق به دوران مفرغ کشف شد.
غذاهای محلی از انواع غذاهای محلی روستا می‌توان به آبگوشت شوربا، آبگوشت قورمه، انواع آش مانند ترش آش و آش رشته و واویشکا انواع غذاهای همراه با برنج و ماهی اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه ما به شما اقامت در یکی از هتل های رشت ازجمله هتل کادوس ویا هتل شبستان است و طی مسافتی40دقیقه ای درجاده زیبای منتهی به این روستا از طبیعت دلنشین بهاری آن لذت ببرید.

اطلاعات خبر
نویسنده: فریده پیوندی
منبع : مرکز 118 مسافر
تاریخ درج خبر:1394/03/12
برچسب کلیدی:استان اردبیل . استان گیلان. دیدنی های استان گیلان . جاذبه های گردشگری استان گیلان.

سایر اخبار